Wybierz wielkość czcionki oraz dobierz kontrast używając klawiszy obok

Wybrany rozmiar: 100%

Obecny styl: Normalny

Oferujemy

 

Wsparcie dla inwestorów

 

Rewitalizacja

ZAPRASZAMY

DZIEJE SIĘ! :-)

 

Wydarzenia w Oświęcimiu

Kalendarz imprez w Oświęcimiu

Fundusze Małopolskie

Zapraszamy do OCK


 

OFERUJEMY

POLECAMY

 

POLECAMY

Ważne


 

Kochać Człowieka

 

WSZYSCY SŁUCHAMY


 

MIASTO MOJE

DARMOWA APLIKACJA

Rozklad Jazdy MZK

 

Zapraszamy

Praca Oświęcim

POLECAMY

Zapraszamy

 

geoportal

Pogoda

Pogoda w Oświęcimiu

Oświęcim. Wybierz, jakim autobusem chcesz jeździć. Internetowy konkurs

Już za kilka miesięcy na ulice miasta wyjadą pierwsze nowe solarisy, na które Miejski Zakład Komunikacji pozyskał niedawno 18 mln zł z pieniędzy unijnych.  Do wiosny 2019 roku tabor MZK wzbogaci się o 20 niskoemisyjnych, nowoczesnych autobusów. W jakich będą kolorach, zdecydują pasażerowie w internetowym plebiscycie. Miejski przewoźnik postanowił zapytać mieszkańców o zdanie w kwestii kolorystyki i proponuje cztery projekty malowania pojazdów. Autobusy są w kolorach żółto-czerwono-szarym, różnią się jednak detalami. Inne są przody, nadkola i panel boczny dachowy. Można oddać głos tylko na jedną z czterech propozycji. 

Plebiscyt potrwa do 30 listopada.   

 

Projekty list osób zakwalifikowanych do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych na rok 2018

Projekty list:
1. Załącznik nr 1 - Projekt listy osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2018
2. Załącznik nr 2 - Projekt listy osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu lokali socjalnych na rok 2018
3. Załącznik nr 3 - Projekt listy osób zakwalifikowanych do zamiany na lokale mieszkalne wynajmowane na czas nieoznaczony na rok 2018
4. Załącznik nr 4 - Projekt listy osób zakwalifikowanych do zamiany na lokale socjalne na rok 2018

ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego - Ceglana

Oświęcim, dnia 10 listopada 2017r.
   Znak sprawy:
  GA.6721.91.7.2017.I

OGŁOSZENIE
Prezydenta Miasta Oświęcim

w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Oświęcimiu przy ul. Ceglanej obejmującego działki nr 382/6, 382/12 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1073), zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Oświęcim uchwały Nr XXXIX/734/17 z dnia 30 sierpnia 2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Oświęcimiu przy ul. Ceglanej obejmującego działki nr 382/6, 382/12.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2018

OGŁOSZENIE OTWARTEGO KONKURSU OFERT
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz uchwały Rady Miasta Oświęcim Nr XLII/786/17 z dnia 25 października 2017 r. w sprawie uchwalenia „Rocznego programu współpracy Miasta Oświęcim z organizacjami pozarządowymi działającymi w sferze pożytku publicznego na rok 2018.

Prezydent Miasta Oświęcim ogłasza w dniu 16 listopada 2017 r. otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji n/w zadań:
 

Oświęcim. Świąteczna ciężarówka Coca-Coli na Rynku Głównym

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli wyjeżdża w trasę 2 grudnia. Odwiedzi 32 miasta. 19 grudnia zatrzyma się w Oświęcimiu i przywiezie ze sobą mnóstwo atrakcji dla każdego. W ofercie jest personalizacja puszek Coca-Cola, Baśniowy Pokój ze Świętym Mikołajem, Wirtualna przejażdżka saniami Św. Mikołaja, Gifbudka, Fabryka upominków i ozdób świątecznych, konkursy, gry i zabawy.
Świąteczna ciężarówka Coca-Coli będzie  na Rynku Główym od godziny 15 do godziny 20. 
 

Oświęcim. Punkty zbiórki odpadów komunalnych czynne już od godziny 7 od 20 do 30 listopada

Zakład Usług Komunalnych informuje, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Szewczyka oraz na ul. Bema od 20 do 30 listopada będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-17. W sobotę tak jak dotychczas, czyli od 8 do 13.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym każdy mieszkaniec Oświęcimia może oddać bezpłatnie posegregowane odpady komunalne: papier i tekturę, tworzywa sztuczne, szkło, metal, odpady zielone, wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przyjmowane są też rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, odczynniki fotograficzne, środki ochrony roślin, oleje i tłuszcze, farby, kleje, żywice, detergenty, przeterminowane leki, ubrania, zużyte baterie, akumulatory oraz opony z samochodów osobowych. 

Oświęcim. E-składka - proste płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Od 1 stycznia 2018 r. zmienią się zasady rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorcy do końca roku dostaną jeden indywidualny numer rachunku składkowego. Nie będą już aktywne dotychczasowe numery rachunków, na które opłacali składki. Więcej informacji na www.zus.pl/eskladka oraz telefonicznie 22 560 16 00.

Oświęcim. Punkt potwierdzania profilu zaufanego znajduje się w Urzędzie Miasta

W Urzędzie Miasta w Oświęcimiu można potwierdzić profil zaufany, który ułatwia załatwianie spraw administracyjnych bez osobistego stawiennictwa w urzędzie, wystarczy komputer z dostępem do internetu. – Jest to bezpłatne narzędzie, spełnia rolę elektronicznego podpisu. Dzięki niemu potwierdzamy swoją tożsamość w internecie, możemy bez wychodzenia z domu szybko i bezpiecznie wysłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych  – wyjaśnia Maria Płachta, sekretarz miasta Oświęcim.  –  Od końca października punkt potwierdzania profilu zaufanego jest w naszym urzędzie. Formalności załatwiane są w godzinach pracy w pokoju nr 1, Dziennik Podawczy w budynku przy ul. Zaborskiej 2 – dodaje.

 

Oświęcim. Duma i radość w dniu Narodowego Święta Niepodległości

 Biało-czerwona parada z 20 - metrową flagą niesioną przez harcerzy, młodzież i dzieci przeszła ulicami Oświęcimia w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy, w tym władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, posłowie, kombatanci, uczniowie oświęcimskich szkół, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, wojska, policji, instytucji przy obelisku Niepodległości i na placu Tadeusza Kościuszki oddali hołd pokoleniom Polaków walczących o wolność Ojczyzny. W okolicznościowym przemówieniu prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut przyybliżył polskie drogi do wolności, mówił też o bohaterach narodowych, przypomniał postacie z naszego miasta.

Oświęcim. Zmarł Józef Szczepanek

 Z żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Józefa Szczepanka, wieloletniego przewodniczącego Rady Osiedla Pod Borem.
Rodzinie śp. Józefa Szczepanka
składam szczere kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

  Janusz Chwierut
Prezydent Miasta Oświęcimia

 

Oświęcim. Korzystna zniżka dla dzieci

 Najmłodsi będą mogli wejść na krytą pływalnią za symboliczną złotówkę. Radni zaakceptowali zgłoszoną przez prezydenta Janusza Chwieruta propozycję na październikowej sesji Rady Miasta Oświęcim. Dzieci do 100 cm wzrostu będą mogły od 18 listopada skorzystać z oferty obiektu z wyłączeniem, saun i zjeżdżalni bez ograniczeń czasowych. 
Przypominamy też, że osoby posiadające Oświęcimską Kartę Mieszkańca mają 25 proc. zniżki na atrakcje na pływalni. Seniorzy z Oświęcimską Kartą Seniora mogą raz dziennie za symboliczną złotówkę przez 70 minut korzystać z pływalni, od poniedziałku do piątku, do godziny 15. Ulgi przewidziane są również dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy mieszkańców Oświęcimia do wyrobienia karty mieszkańca czy karty seniora.

Oświęcim. Będą sprawdzać sprawność systemu alarmowania

 

14 listopada 2017 r. odbędzie się powiatowy trening Systemu Wykrywania i Alarmowania, obejmujący również kontrolę sprawności syren alarmowych. W tym dniu o godzinie 10 zostaną włączone syreny alarmowe. Sprawdzenie systemu zostanie przeprowadzone poprzez wyemitowanie sygnału za pomocą syren alarmowych „ Ogłoszenie alarmu” - ćwiczebny (Sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz po upływie jednej godziny od zakończenia sygnału „Odwołanie alarmu” ćwiczebny ( Sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.)

Oświęcim. Zaproszenie na uroczystości 11 listopada

  W dzień Narodowego Święta Niepodległości w Oświęcimiu przygotowano obok oficjalnych uroczystości, 11- kilometrowy bieg po bulwarach, promocję nowego wydawnictwa Muzeum Zamek, autobus patriotyczny i strefę biało-czerwoną. Do udziału w uroczystościach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2017 roku, zaprasza mieszkańców miasta i okolic prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.
Obchody poprzedzone zostaną złożeniem kwiatów pod Ścianą Śmierci w KL Auschwitz. O godzinie 10 rozpocznie się msza święta za Ojczyznę od mieszkańców miasta w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Księży Salezjanów. Pół godziny wcześniej na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Sanktuarium zapraszają uczniowie oświęcimskich szkół. Później uczestnicy przejdą pod obelisk Niepodległości, a następnie na plac Tadeusza Kościuszki. Tu odbędzie się główna część obchodów narodowego święta.
 Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców, którzy przyjdą w tym dniu na uroczystości, między innymi: VII Bieg Niepodległościowy Jedenastka na 11 listopada i bezpłatne zwiedzanie Muzeum Zamek.

Wyślij kartkę "Mamy Niepodległą"

Miasto Oświęcim w ramach obchodów Święta Niepodległości po raz kolejny włączyło się do akcji wysyłania wyjatkowych kartek pocztowych. Ta specjalna akcja społeczna nosi nazwę "Mamy Niepodległą!" i polega na wysyłaniu przez obywateli Rzeczypospolitej Polskiej okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W Oświęcimiu bezpłatne kartki można odbierać:
- 7-10 listopada - w Urzędzie Miasta Oświęcim ul. Zaborska 2 Wydział Promocji Miasta, III piętro, pokój 47 (w godzinach urzędowania),
- 11 listopada od 9.00 do 12.00 na Rynku Głównym na miejskim stoisku promocyjnym (strefa  biało-czerwona).

Oświęcim. Spotkanie dla podmiotów wspierających Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Krakowski Urząd Marszałkowski rozpoczął ewaluację działań prowadzonych w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Prowadzą ją niezależni eksperci z Fundacji Rozwoju Badań Społecznych. W związku z tym fundacja organizuje terenowe spotkania z podmiotami wspierającymi organizację Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, tak aby uzyskać informacje niezbędne do przeprowadzenia ewaluacji i wypracowania zaleceń dotyczących poprawy sposobu realizacji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.