Wybierz wielkość czcionki oraz dobierz kontrast używając klawiszy obok

Wybrany rozmiar: 100%

Obecny styl: Normalny

DLA WSZYSTKICH

MAKSY MILA 17.09.2016

Wsparcie dla inwestorów

 

Rewitalizacja

DZIEJE SIĘ! :-)

Wydarzenia w Oświęcimiu

Kalendarz imprez w Oświęcimiu

Zapraszamy do OCK


 

W naszym mieście


 

OFERUJEMY

POLECAMY

 

POLECAMY

Oferujemy

 

Kochać Człowieka

 

WSZYSCY SŁUCHAMY


 

MIASTO MOJE

DARMOWA APLIKACJA

Rozklad Jazdy MZK

 

Zapraszamy

Praca Oświęcim

POLECAMY

Zapraszamy

 

geoportal

Pogoda

Pogoda w Oświęcimiu

Święto Miasta historycznie. Z PRL- em w tle

 
 Z okazji Święta Miasta Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na dzień otwarty, w sobotę 3 września, w godzinach od 11 do18. Pracownicy przygotowali ciekawą propozycję na spędzenie tego dnia w muzeum. – Dzień otwarty to dwie odsłony – dla rodzin i dzieci oraz dla miłośników historii. Tegoroczne wydarzenie będzie nawiązywać do niełatwych czasów PRL-u – informuje Monika Sitek z Muzeum Zamek.

W Monowicach dziękowano za tegoroczne plony

 

Piękna pogoda sprzyjała tegorocznemu Świętu Plonów, które w minioną sobotę, odbyło się na boisku przy Domu Ludowym w Monowicach. Obok tradycyjnego wręczania wieńców i chlebów dożynkowych, mszy świętej odprawionej przez księdza dziekana Józefa Niedźwieckiego zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największą było współzawodnictwo drużyn osiedlowych, które wywołało wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczestników, jak również kibiców. Zabawa była świetna.
Najbardziej wyróżniające się osoby w pracy na rzecz osiedli otrzymały podziękowania i chleby dożynkowe.

Uroczysta sesja Rady Miasta Oświęcim

W dniu 2 września 2016 r. o godz. 17.00 w sali teatralnej Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu przy ul. Śniadeckiego 24 odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta.

Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.
2. Wystąpienie Prezydenta Miasta.
3. Wręczenie stypendiów ,,Oświęcimskie Orły”.
4. Wręczenie nagród za wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
5. Wystąpienia zaproszonych gości.
6. Zamknięcie obrad.

Pożegnanie wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury

 Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza 29 sierpnia na plenerową imprezę - Pożegnanie Wakacji z OCK. Od godziny 15 do 19 na parkingu przed Oświęcimskim Centrum Kultury dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców i animacji. O godzinie 16.30  zaplanowano interaktywny program w wykonaniu duetu "Bim Bam Bom". Podczas programu - wypełnionego przebojowymi piosenkami, zabawami interaktywnymi, konkursami z nagrodami, zagadkami - dzieci i rodzice będą mogli wspólnie się bawić i włączać do widowiska pełnego kolorowych przygód, stając się jednocześnie ich bohaterami.Zapraszamy!

"Muzeum na kółkach" prezentujące historię społeczności żydowskiej w Polsce stanie na rynku

 

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu zapraszają do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”. Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do końca kwietnia 2017 roku odwiedzi 71 miejscowości. Od 27 do 29 sierpnia będzie w Oświęcimiu. 
Projekt przypomina o współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski.
 

Sesja Rady Miasta Oświęcim

W dniu 31 sierpnia 2016 r. o godz. 14.00 w sali Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu przy ul. Śniadeckiego 24 odbędzie się sesja Rady Miasta.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie protokołu z 23 sesji Rady Miasta.
3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Oświęcim.
4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta Oświęcim z realizacji "Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2014-2020" za rok 2015 – druk nr 496/16.
5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:
5.1. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Śródmieścia Starego Miasta w Oświęcimiu – druk nr 515/16,
5.2. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Oświęcimiu obejmującego obszar pomiędzy ul. Zwycięstwa, ul. Chemików, ul. Fabryczną – druk nr 516/16,
5.3. zmiany uchwały Nr VI/72/11 Rady Miasta Oświęcim z dnia 23 lutego 2011 r. - druk nr 494/16,
5.4. zmiany składu Rady Społecznej Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu - druk nr 503/16,
5.5. zmiany uchwały Nr X/170/15 Rady Miasta Oświęcim z dnia 24 czerwca 2015 r. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Oświęcimskiemu w 2016 r. – druk nr 511/16,

Święto miasta i mieszkańców. Zapraszamy do wspólnej zabawy

 

Święto Miasta Oświęcim to święto grodu i jego mieszkańców. To okazja do wspólnej zabawy i przypomnienia bogatej historii miasta. Weekendowe imprezy - 3 i 4 września - poprzedzi uroczysta sesja Rady Miasta Oświęcim, która odbędzie się 2 września w Oświęcimskim Centrum Kultury 2.

Podczas święta wśród licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, zobaczymy też znanych i lubianych artystów. Na scenie wystąpią m.in. Sylwia Grzeszczak, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Krawczyk i Kamil Bednarek. Dwudniową imprezę zakończy pokaz ogni sztucznych. Organizatorami wydarzeń w ramach Święta Miasta Oświęcim 2016 są: Oświęcimskie Centrum Kultury (4 września) i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (3 września).

 

3 września to Dzień Miasta ustanowiony uchwałą Rady Miasta na pamiątkę daty 3 września 1291 roku - jednej z pierwszych dat związanych z Oświęcimiem już jako miastem. Oświęcim wpisał się na karty historii, jako gród kasztelański wyrosły na ziemi krakowskiej, około 1179 roku. W pełnym tego słowa znaczeniu Oświęcim stał się miastem prawdopodobnie w 1272 roku, kiedy to książę opolski Władysław nadał mu prawa miejskie na wzór dolnośląskiego Lwówka. Natomiast 3 września 1291 roku książę cieszyński i pan na Oświęcimiu - Mieszko potwierdził Oświęcimiowi posiadane prawa miejskie rozszerzone o dodatkowo nowy przywilej sądowniczy, który dotychczasową ławę miejską (sąd miejski) podniósł do rangi sądu drugiej instancji.

 

Oświęcimski Chillout

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu zaprasza 27 sierpnia na kolejną edycję imprezy pn. "Oświęcimski Chillout".
Program:

godz. 14 zapisy na zawody z cyklu Polish Rolling League w kategorii:

Junior – rocznik powyżej 2000 roku urodzenia włącznie

OPEN – rocznik poniżej 2000 roku urodzenia
rozgrzewki na skateparku zawodników biorących udział w zawodach. Rozpoczęcie darmowych warsztatów nauki jazdy na rolkach.

godz. 15 eliminacje na zawodach, równolegle odbywają się darmowe warsztaty

godz. 16.30 finały zawodów na skateparku i zakończenie warsztatów

TAGI:

Czas na biznes w Małopolsce Zachodniej

 

Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie "Czas na biznes w Małopolsce Zachodniej", w ramach którego przyznawane są dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zaproszenie na Święto Plonów do Monowic

Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia zaprasza na 20 sierpnia 2016 roku (sobota) na Święto Plonów do Monowic - Dom Ludowy ul. Stara Droga 12. Obok tradycyjnej ceremonii dożynkowej będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Program uroczystości dożynkowych:
14.00 – msza  święta
15.00 – ceremoniał wręczania wieńców i chlebów dożynkowych.
15.30 – występy zespołów z osiedli: Monowice, Stare Stawy, Pod Borem i Dwory-Kruki
- współzawodnictwo sprawnościowe pomiędzy osiedlami o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcimia
od 17.30 - zabawa taneczna.

Dla dzieci będą bezpłatne dmuchańce, malowanie twarzy oraz jazda konna.

Przetarg w dniu 6 września 2016 r. na wynajem loklau użytkowego przy ulicy Mickiewicza 2 - 4

Prezydent Miasta Oświęcim ogłasza przetarg ustny nieograniczony na wynajem na czas nieoznaczony, na działalność gospodarczą lokalu użytkowego przy ul. Mickiewicza 2-4 (po „ZygMar”), który odbędzie się w dniu 06 września 2016 r. o godz. 9³º w Urzędzie Miasta Oświęcim – Wydział Mienia Komunalnego ul. Jagiełły 23, pok. nr 14.

Przetarg w dniu 6 września 2016 r. na wynajem lokalu użytkowego przy ulicy Wyspiańskiego 11

Prezydent Miasta Oświęcim ogłasza przetarg ustny nieograniczony na wynajem na czas nieoznaczony, na działalność gospodarczą lokalu użytkowego przy ul. Wyspiańskiego 11 (po cukierni „Jagódka”),który odbędzie się w dniu 06 września 2016 r. o godz. 9ºº w Urzędzie Miasta Oświęcim – Wydział Mienia Komunalnego ul. Jagiełły 23, pok. nr 14.

Projekt "TY kreujesz swoją karierę"

Projekt skierowany jest do osób biernych zawodowo, (także niepełnosprawnych, posiadających niskie kwalifikacje i małe doświadczenie zawodowe) zamieszkujących teren województwa małopolskiego, które nie ukończyły jeszcze 29 r.ż.

W ramach wsparcia w projekcie uczestnicy zostaną objęci:
Obligatoryjnie:

 • identyfikacją potrzeb i diagnozowaniem możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego;
 • kompleksowym i indywidualnym pośrednictwem pracy w zakresie wyboru zawodu;
 • poradnictwem zawodowym w zakresie planowania kariery.

  • Ponadto uczestnicy zostaną objęci fakultatywnie:

   • bonem (szkoleniowym, zatrudnieniowym lub stażowym);
   • szkoleniem zawodowym i 5 miesięcznym stażem zawodowym.


   Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu - http://mojakariera.biuroprojektu.eu/

Konkurs "Cudowna Moc Bukietów"

W imieniu Instytutu Dziedzictwa z Krakowa zapraszamy do udziału w VII edycji "Cudownej Mocy Bukietów" – konkursu na Bukiety Zielne z okazji Święta Wniebowizięcia Najświętszej Maryi Panny, który odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2015 roku na Małym Rynku w Krakowie.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Województwa Małopolskiego, bez ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami. Bukiety można zgłaszać do konkursu w godz. od 10:00 – 13:00 przy scenie na Małym Rynku w Krakowie, rozstrzygnięcie nastąpi o godz. 14:00. Bukiety będą oceniane w 3 kategoriach: "Tradycyjny Bukiet Zielny", "Profesjonalny bukiet florystyczny", "Mały Bukiet" – konkurs dla dzieci do lat 13.

TAGI:

Święto Patrona Miasta Oświęcim - utrudnienia w ruchu

 

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu na Rynku Głównym w Oświęcimiu w dniach 14-15.08.2016 r. w związku ze Świętem Patrona Miasta Oświęcim.

Święto Patrona Miasta Oświęcim – św. Jana Bosko

 

W dniach 13 – 16 sieprnia zapraszamy na obchody Święta Patrona Miasta Oświęcim – św. Jana Bosko oraz IX Małopolski Festiwal Jackowe Granie.

W sobotę 13 sierpnia, na Bulwarach odbędzie się IV Bieg Patronalny "Biegać jest Bosko". Po południu, o godz. 17:00-19:00 zapraszamy na Rynek na tańce integracyjne i zabawy dla dzieci. Natomiast o 19:00 na Placu św. Jacka odbędzie się koncert Orkiestry im. Telemanna.

W niedzielę 14 sierpnia na Rynku od 17:00-19:00 przygotowano atrakcje dla najmłodszych mieszkańców. Wieczorem zapraszamy natomiast na koncerty: o 19:00 – koncert Marcina Pokusy, o 20:00 koncert Super Hits Band.

W poniedziałek 15 sierpnia na Rynku po południu od 16:00-18:00 odbywać sie będzie dziesięciobój dla dzieci, o godz. 18:30 pokaz Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzirzyna – Koźla. Gwiazdą wieczoru w tym dniu będzie zespół Fausystem i Przyjaciele, koncert o 19:00.

We wtorek 16 sierpnia o godz. 11:00 zapraszamy na mszę św. ku czci św. Jana Bosko w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych księży salezjanów.

Ogłoszenie

Prezydent Miasta Oświęcim informuje, że podane zostały do publicznej wiadomości, poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim przy ul. Jagiełły 23 na okres 21 dni, wykazy nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym przy ulicach: Batorego, Sakranusa, Klasztornej, Ostatni Etap, 3 Maja, Zagrodowej, Dąbrowskiego.

ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany planu miejscowego

Oświęcim, dnia 2 sierpnia 2016r.

Znak sprawy:
GA.6721.84.3.2016.II

OGŁOSZENIE
o przystąpieniu do sporządzenia zmiany
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego
w Oświęcimiu przy ul. 11 Listopada oraz ul. Zagrodowej

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu
i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 778 ze zm.) oraz art. 39 ust. 1, art. 40 i art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.), zawiadamiam o podjęciu przez Radę Miasta Oświęcim uchwały nr XXI/406/16 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Oświęcimiu przy ul. 11 Listopada oraz ul. Zagrodowej.
Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany planu miejscowego w terminie do dnia 12 września 2016r.
Wnioski można składać na piśmie do Urzędu Miasta Oświęcim, 32-600 Oświęcim, ul. Zaborska 2, a także ustnie do protokołu w Wydziale Architektury i Urbanistyki tego Urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: um@um.oswiecim.pl
Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
Organem właściwym do rozpatrzenia złożonych wniosków jest Prezydent Miasta Oświęcim.

Święto Wojska Polskiego

 

Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut zaprasza na uroczystość Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia 2016 r. o godzinie 12.00 na plac Tadeusza Kościuszki.
Uczestnicy spotkania złożą kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz na cmentarzu parafialnym pod pomnikami Żołnierzy Polskich poległych w latach 1914-1918, 1918-1921, 1939-1945 i Żołnierzy Polskich poległych w obronie Oświęcimia we wrześniu 1939 r.  

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ul. Jagiełły i ul. Kamieniec

Eurovia Polska S.A. o/Śląsk informuje, że od dnia 9 sierpnia 2016 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z realizacją inwestycji "Przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i ul. Kamieniec na rondo na DW 948 w Oświęcimiu".